Biz kimiz

Mercani Kozmetik dünyaca seçkin doğal kozmetik ve ev kozmetiği ürünlerinin Türkiye temsilciliklerini bünyesine alarak Adil Ticaret ilkelerine bağlı olarak Türkiye pazarında hizmet vermek amacı ile kurulmuştur.

İnsanı ve sağlığı en büyük değer olarak alan yaklaşımımız ile insan sağlığını tehdit eden hiçbir ürün ve hizmeti müşterilerimizin erişimine sunmuyoruz.

İnsana iyi gelecek her şeyin doğada var olduğuna inanıyoruz.

Hikayemiz

Yetmişli yılların sonunda, Auroville’e(Hindistan) ihtiyaç duyduğu kaynakları sağlamak amacıyla, birçok genç öncü, sonraları Encens d’Auroville olarak adlandırılan ve oniki çeşidi olan tütsüleri piyasaya sundu. Birkaç yıl sonra, kuruculardan biri olan Paul Pinthon’a ortağı Laura Reddy katıldı. Daha sonra tanınabilir bir marka imajı ile, geniş ürün yelpazesinde ev kokuları üreten bir şirket inşa etmeye başladılar.

Ma-Mother (Anne) ve Aroma -koku , Om- evrensel ses ve son olarak tekrar baştaki Ma-Mother (Anne). Tek bir isim içinde bu kelimeler, güzel ve kaliteli ürünler yapmayı arzulayan , Auroville’in dünyadaki elçileri haline gelmiş şirkete yeni bir ivme kazandırmayı amaçladı.

Ürün Hattı

Encens d’Auroville, elde haddelenmiş 12 kokusu ile bizim ilk tütsü ürün hattımız oldu. Koku çeşitleri gittikçe artarak 60’a çıktı. Ayrıca birçok yeni parfüm bazlı ürünler oluşturuldu. El yapımı mumlar çok güçlü bir ürün ağı oluşturdu. Maroma Spa , Aromaterapi hattı tütsü ve mumlar ile oluşturulmuş ve sabunlar , şampuanlar , masaj yağları ve diğer ürünlerle birlikte Vücut Bakımı ürünleri eklenerek genişletilmişti . Colibri, çeşitli şekillerde uygulanabilen doğal böcek ve güve caydırıcı, Maroma’nın en güçlü ürün ağlarından biridir. Geleneksel Encens d’Auroville’in el yapımı kağıt ile paketlenen tütsü ailesi, şimdi keseler ve koniler gibi ek ürünler içermekte ve Maroma ‘nın diğer ürünlerinin çoğu ile birlikte dünya çapında dağıtılmaktadır.

Kalite

Maroma, 30 yılı aşkın zamandır, ulusal ve uluslararası alanda doğal ev kokuları üretiminde modayı belirlemektedir.

Tüm ürün hatlarımız, iyilik hissi ve iç denge hissi geliştirmek için yaratılmıştır. Maroma’nın kokuları, Brüksel'de bulunan Uluslararası Parfüm Birliği tarafından belirlenen kurallara uygundur. Ürünlerimiz tamamen toksik madde içermeyen cinstendir ve hayvanlar üzerinde hiçbir test yapılmamıştır. İthal pamuk fitilleri ile elde yapılan mumlar, ve uluslararası standarttaki renkleriyle yüksek kaliteli parafin içeren palmiye balmumu ile yapılan mumlar giderek büyüyen birimimizin bir parçasıdır. Tütsülerimizin bambu çubuklar üzerinde elde yapılması ve Encens d’Auroville imzalı el yapımı kağıt paketler kullanılması bize ormanları tüketmeyen ve geri dönüşümlü bir paketleme sistemi sağlamaktadır.

Maroma, Auroville Hindistan merkez ofisi ve Miami’deki şubesi ile çevre konularına karşı oldukça hassastır ve ekolojik ayak izimizi azaltmaya kendini adamıştır. Ürünlerin üretiminde kullanılan maddeler geri dönüşümlüdür ve doğada bolca bulunan , yenilenebilir kaynaklardan elde edilmektedir. Atık kontrolümüzü yaparak atıklarımızı geri dönüştürür ve paketlemelerimizde her zaman çevreye en az etkiyi bırakacak materyalleri seçeriz.

Maroma vücut bakım ürünleri evrim geçirirken, sentetik hammaddeleri yerini doğal katkı maddeleri ve doğal renklendiriciler dahil olarak olabildiğince doğal hammaddelere bırakmaktadır.

Varoluş Nedeni

Maroma’nın başlangıcından beri varoluş nedeni, bilinçli bir tutumla çalışmak, karşılaşılan zorlukları, iş hayatında kişisel gelişimin bir parçası olarak görmek ve Auroville’in elde ettiği karlardan ona destek vermek olmuştur. Maroma, karının %40’ına kadar olan geniş bir kısmını Auroville ve çevresindeki köylerin uluslararası gelişimine aktararak, sadece şirketin kurucuları ve yöneticilerine değil, topluma ait olduğunu göstermektedir.

Maroma Auroville Distribütörü Mercani Kozmetik 2014 yılında Türkiye’nin seçkin mağazalarında yerini almaya başlamıştır.